Šarapovoj titula u Rimu!

• 20. maj 2012.

• 19:42

Veliki preokret napravila je danas Marija Šarapova u duelu sa Kineskinjom Na Li i na kraju došla do trofeja na ovom turniru. Meč obeležili i prekidi zbog kiše.

Mnogo neizvesnosti i uzbuđenja donel je današnje finale Rima u ženskoj konkurenciji. Marija Šarapova je na kraju slavila protiv Na Li rezultatom 2:1, po setovima 4:6, 6:4, 7:6, iako je Kineskinja bila na pragu pobede.

Naime, posle dobijenog prvog seta, Na Li je i u drugom ubedljivo vodila, rezultatom 4:0, a onda je počela potpuna dominacija Šarapove, koja dobija narednih šest gemova i dolazi do izjednačenja.

Treći set je doneo pravu dramu, potpuna neizvesnost održana je do samog kraja, a dramatičnosti je doprineo i prekid zbog kiše na početku taj-brejka u setu odluke. Na kraju, više koncentracije imala je Šarapova, koja je dobila taj-brejk i stigla do titule na ovom turniru.