Sankt Petersburg - Janko eliminisan, Viktor ide dalje, srpski derbi u drugom kolu!

• 21. septembar 2016.

• 14:46

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je učešće već na startu turnira u Sankt Petersburgu. U isto vreme, Viktor Troicki je lako savladao svoju prvu prepreku.

Rival Janku u prvom kolu ovog turnira bio je domaći predstavnik Mihail Južnji, koji je posle jednog sata i 52 minuta borbe trijumfovao rezultatom 2:0, po setovima 6:3 i 7:5.

Tokom prva četiri gema u prvom setu viđena su čak tri brejka, od toga je jedan više izborio Južnji, što je na kraju bilo i presudno za ishod ovog seta.

U drugom setu se vodila ravnopravna borba, igralo se gem za gem, sve do jedanaestog gema, kada je Južnji uspeo da izbori jedini brejk u ovom setu i potom na svoj servis rutinski privede posao kraju.

U drugom kolu, Južnji će se sastati sa drugim nosiocem na ovom turniru, Kanađaninom Milošem Raonićem.

Svoj meč u okviru prvog kola igrao je danas i Viktor Troicki, a njegov rival bio je Portugalac Gastao Elijas.

Srpski teniser bio je dominantan u ovom meču, rivalu je prepustio samo tri gema i na kraju slavio rezultatom 6:1 i 6:2.

U drugom kolu gledaćemo srpski derbi, pošto će se Troicki sastati sa Dušanom Lajovićem, koji je juče na startu turnira savladao Španca Verdaska sa 2:1 u setovima.