Autor: Beta Beta
utorak 10.10.2017.
12:55
Izvor: Beta

Srpski teniser Viktor Troicki savladao je Kanađanina Denisa Šapovalova nakon preokreta i tako obezbedio plasman u drugo kolo Mastersa u Šangaju.

Epa/Peter Foley

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se u drugo kolo Mastersa u Šangaju, pošto je danas pobedio Kanađanina Denisa Šapovalova u tri seta - 6:7, 6:3, 6:0.

Prvi međusobni duel Troickog i Šapovalova, 54. i 50. tenisera sveta, trajao je sat i 46 minuta.

I Troicki i Šapovalov su u prvom setu napravili po jedan brejk, pa je pobednik tog dela igre rešen u taj-brejku. Kanađanin je dobio taj-brejk sa 7:3.

Srpskom teniseru je za izjednačenje u setovima bio dovoljan samo jedan brejk, a potom je na terenu postojao samo jedan teniser, pošto Troicki u trećem setu protivniku nije prepustio niti jedan gem za ubedljivih 6:0.

Srpski teniser će u narednom kolu igrati protiv Austrijanca Dominika Tima, koji je bio slobodan u prvom kolu.