Šangaj - Osveta, finale i drugo mesto na ATP listi!

11:43

Novak Đoković blista u Šangaju, tri u jedan za samo sat vremena igre.

Beta/AP Photo/Andy Wong

Sjajan posao napravio je najbolji srpski teniser za samo sat vremena igre u Šangaju.

Đoković se plasirao u finale Mastersa u Šangaju, pošto je savladao Aleksandera Zvereva sa 2:0 (6:2, 6:1), pa će u nedelju igrati za četvrtu titulu na pomenutom turniru.

Srpski teniser servirao je hladnu osvetu Nemcu ruskog porekla koji mu je prošle godine naneo poraz i finalu Rima, inače jedinom dosdašnjem okršaju koji su imali.

Osim plasmana u finale Mastersa u Šangaju i osvete Zvezderu, Novak Đoković je današnjim trijumfom preskočio Rodžera Federera na ATP rang listi i od ponedeljka će biti svetski broj 2.

Pitanje pobednika bilo je aktuelno samo u uvodnih desetak minuta, odnosno dok Novak Đoković nije napravio prvi brejk na meču.

Od tog trenutka kreće simultanka srpskog tenisera koji osvaja deset od jedanaest gemova do kraja meča i rutinski stiže do prvog trijumfa nad Zverevim.

Na taj način Novak je stigao do svog 103 finala u karijeri i prilike da osvoji 32. titulu na turnirima Masters kategorije, odnosno do četvrtog trofeja u Šangaju.

Protivnik Novaka Đokovića u finalu biće bolji iz duela Rodžer Federer - Borna Ćorić.

Dodajmo i to da će srpski teniser od ponedeljka biti drugi reket sveta sve i da sutra izgubi od Rodžera Federera koji tek treba da obezbedi plasman u finale.