• 15:23

Švajcarac Rodžer Federer podbacio u polufinalu Mastersa u Šangaju. Novak će za titulu igrati protiv Borne Ćorića.

Šangaj - Ništa od
Nadali su se ljubitelji tenisa u Šangaju da će u nedelju prisustvovati "klasiku" ali je Rodžer Federer izneverio njihova očekivanja.

Švajcarskog tenisera u polufinalu je savladao Hrvat Borna Ćorić rezultatom 2:0 (6:4, 6:4) pa ćemo u borbi za trofej gledati duel mladog Zagrepčanina i najboljeg srpskog tenisera.

Federer je podbacio u današnjem polufinalu, malo toga mu je išlo od ruke, a Borna Ćorić je umešno koristio svoje šanse i dobrom igrom zasluženo stigao do najvećeg uspeha na Masters turnirima.

Već u prvom gemu drugog polufinala Šangaja Hrvat je stigao do brejka koji je bez date šanse Federeru da uzvrati odbranio do kraja seta.

Na isti način Borna Ćorić otvara i drugi set, s tom razlikom što je u nastavku dva puta ispuštao nove brejk prilike i sa njima šansu da ranije dovrši započeti posao.

Tako ćemo u nedelju, umesto "teniskog klasika" Federer - Đoković, u borbi za trofej gledati treći međusobni duel najboljeg srpskog tenisera i Borne Ćorića.

Novak Đoković je dva puta u prošlosti igrao protiv Hrvata na ATP turu i oba puta slavio. Oba meča odigrana su na turnirima Masters serije i oba je Đoković dobio bez izgubljenog seta.

Prvi put je Nole slavio 2016. u Madridu (6:2, 6:4), a drugi međusobni duel sa Ćorićem odigrao je ove godine u Monte Karlu (7:6, 7:5).

Finale je na programu u nedelju od 10 časova i 30 minuta.