Šangaj - Čekinato upoznao pravog Novaka!

četvrtak 11.10.2018.
10:21

Najbolji srpski teniser revanširao se Marku Čekinatu za ovogodišnji poraz na Rolan Garosu i tako obezbedio plasman u četvrtfinale Mastersa u Šangaju.

Epa/Guillaume Horcajuelo

Trostruki osvajač Mastersa u Šangaju i trenutno treći teniser na ATP rang listi plasirao se u četvrtfinale pomenutog turnira.

Novak Đoković je danas savladao Marka Čekinata sa 2:0 (6:3, 6:0) i tako mu se donekle revanširao za poraz u četvrtfinalu ovogodišnjeg Rolan Garosa.

Prelomni momenat drugog međusobnog duela Srbina i Italijana viđen je u trećem gemu prvog seta kada je Novak bacio reket nezadovoljan svojom igrom i propuštenim brejk šansama.

U sledećem gemu Nole je spasao dve brejk lopte, a potom su stvari došle na svoje mesto, pa je u sedmom gemu oduzeo servis protivniku i tako rešio prvi set u svoju korist.

Drugi set je predstavljao odrađivanje posla. Čekinato nije mogao da prati Novakov ritam, pa mu je na kraju uručen "krompirić" u sklopu hladne osvete za poraz koji je priredio Đokoviću pre nekoliko meseci.

Naredni protivnik Novaka Đokovića biće bolji iz duela Kevin Anderson - Stefanos Cicipas.