Rodžers kup - Novak zaustavljen od sjajnog Grka!

• Autor: Aleksandar Obrenović

• 09. avgust 2018.

• 22:15

Poraz Novaka Đokovića u osmini finala Rodžers kupa.

Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale mastersa u Torontu pošto je danas poražen od Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 6:7 (5) i 6:3.

Cicipas je bio bolji rival u prvom setu, imao je čak 6 brejk lopti od kojih je samo jednu iskoristio, imao je bolji procenat osvojenih poena nakon prvog servisa, ali i nakon drugog, pa je na kraju zasluženo poveo sa 1:0.

Jedini brejk videli smo u 6. gemu, Novak je bio u minusu od 0:40, ali je uspeo da stigne do 30:40 i tada je poslao čistu loptu u aut za 2:4.

Bolji Novak u drugom setu, ali mladi Cicipas je i dalje držao sjajan procenat osvojenih poena na prvi servis. Srpski teniser je ponovo spašavao dve brejk lopte u 9. gemu pri rezultatu 4:4, uspeo je u tome i doneo je neizvesnost u ovaj set.

U taj brejku Novak siguran, izjednačio je rezultat, ali je odmah na startu drugog seta zabeležen novi pad u njegovoj igri, što je Cicipas iskoristio i poveo sa 2:0.

Čuvao je prednost Grk, držao se sjajno i nije pao kada je to bilo najvažnije po njega, pa mu se mora odati priznanje za veliku pobedu protiv Novaka Đokovića.

U četvrtfinalu će mladi Grk igrati protiv pobednika meča A. Zverev-Medvedev.