Rim – Nole bez problema do četvrtfinala

• Autor: Miloš Marković

• 16. maj 2013.

• 14:02

Najbolji teniser sveta plasirao se u četvrtfinale teniskog turnira u Rimu savladavši Aleksandra Dolgopolova.

Iako je start meča između Novaka i Aleksandra kasnio zbog kiše, odlaganje nije uticalo nasrpskog tenisera.

Novak Đoković je uz ubedljivu igru, naročito u prvom setu, stigao do lagane pobede od 2:0.

Prva deonica meča trajala jesvega 29 minuta, a Nole je ovaj deo meča rešio u svoju korist prepustivši svom protivniku svega jedan gem.

Već na samom startu drugog dela igre, Đoković je napravio brejk poveo sa 2:0 i do kraja sigurnom igrom kontrolisao završnicu i osvojio i drugi set rezultatom 6:4.

Ovom pobedom Nole je obezbedio plasman u četvrtfinale turnira u Rimu gde ga očekuje bolji iz duela Anderson – Berdih.