Rim - Jeleni "maraton" i četvrtfinale

• 16. maj 2013.

• 17:41

Srpska teniserka Jelena Janković plasirala se u četvrtfinale WTA turnira u Rimu nakon što je posle više od dva časa igre eliminisala petu teniserku sveta, Kineskinju Li Na.

Jelena Janković nastavila je sa dobrim partijama na turniru u Rimu savladavši u osmini finala Kineskinju Li Na rezultatom 2:0 (7:6, 7:5).

Prvi set protekao je u znaku preokreta, a prvi je načinila naša teniserka. Nakon vođstva Kineskinje od 0:2 Jelena je dodala gas i dobila tri gema za redom da bi nakon pola časa igre dobila šansu da servira za set.

Ipak, "maratonski" gem na Jelenin servis dobila je Li Na pa se ušlo u neizvesnu završnicu koja je rezultirala taj-brejkom. Tamo se Jankovićeva mnogo bolje snašla i slavila sa 7:2 i tako došla do prednosti.

Peta teniserka sveta, Li Na, u nastavku je pružila daleko žešći otpor. Ipak, "Džej Džej" je vrebala pravu priliku i "ulovila" je u sedmom gemu. Ona je posle duge borbe, koja je trajala punih 24 minuta, iskoristila tek desetu brejk loptu za vođstvo od 4:3.

Kao i u prvom setu usledila je neizvesna završnica kada su obe teniserke gubile servis ali je bitniji brejk pripao Jankovićevoj u 11 gemu. Nakon toga je usledila sigurna egzekucija i trijumf od 2:0 nad petom teniserkom sveta.

Jelena Janković će se u četvrtfinalu sastati sa Simonom Halep koja je bila bolja od Roberte Vinči u osmini finala. Jankovićeva se sa Rumunkom sastajala dva puta i ima polovičan učinak.

Poslednji put je slavila Halepova, na turniru u Briselu, 2012. godine rezultatom 2:1 (6:2, 3:6, 7:6).