Rim - Ani duel lepotica i plasman u 1/4 finale!

• 15. maj 2014.

• 15:59

Srpska teniserka Ana Ivanović prekinula je seriju dobrih rezultata Marije Šarapove, pošto je savladala Ruskinju u osmini finala turnira u Rimu.

Pobedom nad najboljom ruskom teniserkom i osmom nositeljkom na turniru u Rimu, srpska teniserka Ana Ivanović plasirala se u četvrtfinale pomenutog takmičenja.

Srpkinja je za sat i 20 minuta igre savladala Mariju Šarapovu rezultatom 2:0 (6:1, 6:4) čime se plasirala u četvrtfinale turnira u Rimu ali i prekinula seriju rezultatskih neuspeha u međusobnim susretima sa Ruskinjom.

Današnji duel u Rimu bio je 11. međusobni Ivanovićeve i Šarapove a Ruskinja je pre poraza u "večnom gradu" nanizala sedam pobeda u susretima sa Anom.

Poslednji put Ivanovićeva je slavila na na Rolan Garosu 2007. godine kada je bilo 2:0 (6:2, 6:1) za srpsku teniserku u polufinalu Grend Slema koji je potom osvojila.

Jedanaesti međusobni duel Ivanovićeve i Šarapove protekao je u znaku sjajne igre srpske teniserke koja je u prvom setu lako izašla na kraj sa Ruskinjom i tako došla do vođstva.

Ivanovićeva je na startu drugog seta nastavila seriju "brejkova" ali je Šarapova uzvratila i tako ponovo unela neizvesnost u ovaj meč.

Prelomni momenti ovog susreta viđeni su u šestom gemu kada je Ana odbranila dve brejk lopte a potom u devetom gemu oduzela servis Šarapovoj i materijalizovala ga već u narednom jako vrednom pobedom.

Naredna protivnikca Ane Ivanović biće Karla Suarez Navaro sa kojom je igrala samo jednom u karijeri i dobila nakon što joj je protivnica predala meč u drugom setu.