RG - Viktor u trećem kolu!

• 29. maj 2013.

• 14:53

Viktor Troicki je prvi od srpskih tenisera uspeo da izbori plasman u treće kolo Rolan Garosa. On je posle velike borbe u pet setova savladao Španca Himeno-Travera. Sledi duel sa Marinom Čilićem.

Posle tri sata i 40 minuta borbe, Viktor Troicki je uspeo da izbori plasman u treće kolo Rolan Garosa!

On je u meču sa dosta oscilacija u igri i rezultatu savladao španskog predstavnika Danijela Himeno Travera sa 3:2, po setovima 4:6, 7:6, 6:0, 6:7, 6:4.

Viktor
je dobro ušao u meč i sredinom prvog seta uspeo da stekne brejk prednosti za vođstvo od 4:2. Međutim, umesto vođstva sropskog tenisera u setovima, videli smo veliki preokret Himeno Travera koji vezuje četiri uzastopna gema i osvaja prvi set rezultatom 6:4.

Sa oscilacijama se nastavilo i u drugom setu. Troicki ga je još bolje započeo nego prvi, poveo sa 4:0, a onda dozvolio rivalu da izjednači na 4:4! Usledila je neizvesna završnica ovog seta, a na sreću, Viktor je bio koncentrisaniji u taj-brejku i uspeo da izjednači u setovima.

Osvojeni set kao da je potpuno demoralisao Španca, pa mu Viktor u trećem setu nije prepustio ni gem - 6:0, Viktor dolazi na set od pobede!

U četvrtom setu neizvesna borba se vodila do osmog gema, kada Troicki osvaja gem na servis rivala, vodi sa 5:3 i servira za pobedu. Međutim, Španac uzvraća istom merom, zatim osvaja i naredni gem i potpuno se vraća u igru - 5:5!

Viktor nikako nije uspevao da uhvati ritam u tim trenucima, što Himeno Traver koristi za novi brejk i vođstvo od 6:5. I tek kada je ''priteran uz zid'', Troicki se ponovo budi, dobija naredni gem i četvrti set uvodi u taj-brejk!

Imao je u taj-brejku Troicki i meč loptu, mogao već tada sve da reši, ali je opet zakomplikovao stvari i Španac uspeva da meč uvede u peti set!

A u setu odluke, igralo se gem za gem do 3:3, kada Troicki pravi brejk, ali ne uspeva da ga materijalizuje, jer već u narednom gemu Himeno-Traver uzvraća na isti način - 4:4.

Serija brejkova se nastavlja, Viktor osvaja naredni gem na servis rivala i ponovo dolazi u priliku da servira za konačan trijumf.

Ovog puta greške nije bilo, Troicki osvaja naredni gem i stiže u treće kolo Rolan Garosa - 6:4!

U trećem kolu Viktor će na megdan hrvatskom teniseru Marinu Čiliću, koji je u drugom kolu bio bolji od talentovanog Australijanca Kirgijosa - 3:0, po setovima 6:4, 6:2, 6:2.