RG: Svitolina neprijatno iznenadila, Voznjacki rutinski

19:51
Izvor: Beta

Četvrta teniserka sveta završila je takmičenje.

Beta/AP Photo/Gregorio Borgia

Rumunska teniserka Mihaela Buzarnesku plasirala se danas u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske u Parizu, pošto je pobedila četvrtog nosioca Ukrajinku Elinu Svitolinu posle dva seta, 6:3, 7:5.

Buzarnesku do Rolan Garosa nije pobedila ni u jednom meču na nekom grend slem turniru, a sada će za plasman u četvrfinale igrati protiv Amerikanke Medison Kiz.

Kiz je ranije danas pobedila Naomi Osaku iz Japana sa 6:1, 7:6.

U osminu finala plasirala se i Čehinja Barbara Stricova, koja je pobedila sunarodnicu Katarinu Sinijakovu sa 6:2, 6:3.

Stricova će igrati protiv Kazahstanke Julije Putinceve, koja je pobedila Kineskinju Cjan Van sa 1:6, 7:5, 6:4.

Danska teniserka Karolina Voznjacki takođe se plasirala u osminu finala Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedila domaću igračicu Polin Parmantje sa 6:0, 6:3.

Meč Voznjacki i Parmantje, druge i 74. teniserke sveta, trajao je sat i 19 minuta.

Francuskinja je u prvom setu osvojila samo šest poena, od kojih su četiri bile neiznuđene greške Voznjacki.

Osmeh na lice Parmantje vratio se kada je konačno osvojila tri gema na meču, nakon što je izgubila 11 prvih. Medjutim, Voznjacki je vrlo brzo povratila kontrolu i lako privela meč kraju.

Protivnica Voznjacki u osmini finala biće Ruskinja Darija Kasatkina.