22:30
Izvor: Beta

Švajcarci Rodžer Federer i Stanislas Vavrinka uspešno su preskočili prepreke u drugom kolu Rolan Garosa.

Epa/Julien De Rosa

Švajcarski teniser Rodžer Federer plasirao se u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske, pošto je danas pobedio Nemca Oskara Otea sa 6:4, 6:3, 6:4.

Rodžer Federer je do pobede nad 144. teniserom sveta stigao posle sat i 37 minuta igre.

Švajcarac je u svakom setu napravio po jedan brejk i uspešno odbranio četiri brejk lopte sa kojima se suočavao.

Njegov naredni protivnik biće Norvežanin Kasper Rud, koji je pobedio Italijana Matea Beretinija sa 6:4, 7:5, 6:3.

U treće kolo se plasirao i Federerev zemljak, Stanislas Vavrinka. On je pobedio Čileanca Kristijana Garina sa 6:1, 6:4, 6:0 i u narednom kolu igra protiv Grigora Dimitrova.

Francuz Nikola Mau eliminisao je Nemca Filipa Kolšrajbera u tri seta (6:3, 6:3, 6:3), a do treće runde Rolan Garosa stigao je i Argentinac Huan Londero koji je bio bolji od domaćeg tenisera Rišara Gaskea (6:2, 3:6, 6:3, 6:4).