nedelja 26.05.2019.
19:02

Odličan start našeg tenisera na ovogodišnjem Rolan Garosu.

Epa/Chema Moya

Posle poraza Janka Tipsarevića koji je pružio odličan otpor Grigoru Dimitrovu, još jedan srpski predstavnik nastupio je danas u prvom kolu Rolan Garosa.

Laslo Đere je na startu ovog Gren Slem turnira ubedljivo savladao Španca Alberta Ramosa rezultatom 3:0, po setovima 6:3, 6:2, 7:6 (7:2).

Meč je trajao dva sata i 15 minuta, a samo u trećem setu je bilo rezultatske neizvesnosti, pošto je u prva dva Đere odlično servirao i ostvario ukupno tri brejka.

I u setu odluke Đere je stekao brejk prednosti za vođstvo od 5:3,m potom je servirao za pobedu, ali mu je rival uzvratio, pa je meč potrajao nešto duže. Ali, u taj-brejku dominacija Lasla Đerea, koji je Ramosu prepustio samo dva poena i nije dozvolio da ovaj meč ode i u četvrti set.

U drugom kolu Đere će se sastati sa 19-godišnjim predstavnikom Australije Aleksejom Popirinom, 109. na ATP listi, koji je danas sa 3:1 savladao 48 mesta bolje plasiranog Francuza Humberta.