RG - Nole brži od kiše, bolji od Šardija

• 28. maj 2014.

• 15:20

Najbolji srpski teniser plasirao se u treće kolo drugog ovosezonskog Grend slema laganom pobedom nad Žeremijem Šardijem za svega sat i po vremena borbe.

Drugi teniser sveta i drugi nosilac na Otvorenom prvenstvu Francuske plasirao se u treće kolo Rolan Garosa bez većih poteškoća.

Novak Đoković savladao je Žeremija Šardija rezultatom 3:0 (6:1, 6:4, 6:2) u meču koji je trajao sat i po vremena a koji je umalo bio prekinut zbog kiše u trenucima kada je Đoković osvajao poslednje poene.

Dva brejka u četvrtom i šestom gemu prvog seta bila su dovoljna srpskom teniseru da meč povede u smeru u kojem je želeo a u petom gemu Nole je uspešno odbranio jedinu brejk loptu koju je u prvom setu dozvolio Francuzu.

Drugi set počeo je serijom od tri gema tokom kojih Đoković i Šardi nisu uspevali da zadrže svoj servis ali je u toj seriji brejkova profitirao Srbin koji je poveo za 3:1 posle četvrtog gema i tu prednost održao do kraja drugog seta.

Žeremi Šardi uspeo je na startu trećeg seta da oduzme još jednom servis Novaku Đokoviću ali mu je drugi teniser sveta uzvratio trostruko stekavši tako prednost od 5:1 koja je garantovala mirnu završnicu meča i siguran plasman u treće kolo, premda je kiša pretila da prekine meč u sedmom gemu trećeg seta.

U trećem kolu Novaka očekuje okršaj sa boljim iz duela Marina Čilića i Tobijasa Kamkea.