RG - Ništa od duela sa Nadalom, Kecmanović zaustavljen u drugom kolu

sreda 29.05.2019.
14:47

Trojica srpskih tenisera nastupaju ovog popodneva na Rolan Garosu. Počelo je porazom...

EPA-EFE/LARRY W. SMITH

Mladi srpski teniser Miomir Kecmanović nije uspeo da se domogne plasmana u treće kolo Rolan Garosa.

On je danas, u meču drugog kola, ubedljivo poražen od iskusnog Belgijanca Davida Gofana rezultatom 3:0, po setovima 6:2, 6:4 i 6:3, posle nepuna dva sata igre.

U prvom setu Gofan je dominirao, lako je dobio taj deo igre, a najzanimljivije je bilo tokom drugog seta, kada je u prvih pet gemova viđeno pet brejkova, nažalost jedan više u korist Gofana, što je na kraju i presudilo za vođstvo od 2:0 u seztovima.

U trećem, Kecmanović je bio ravnopravan do 3:3, a onda Belgijanac dobija tri naredna gema i overava plasman u treće kolo Rolan Garosa.

Njegov naredni rival biće Rafael Nadal, najtrofejniji teniser na ovom turniru.

Sjajni Španac je i danas imao lak posao protiv Nemca Janika Madena, 114. na ATP listi. Završio je posao u tri seta, posle dva sata i 10 minuta igre i na kraju slavio sa 6:1, 6:2 i 6:4.

Svoje mečeve su tokom popodneva počeli i Laslo Đere i Filip Krajinović, čekamo i njihov rasplet.