RG - Krunićeva ispala

• Autor: Janko Glavonjić

• 23. maj 2014.

• 13:11

Aleksandra Krunić nije uspela da preskoči drugu prepreku u kvalifikacijama za Rolan Garos. Prva nositeljka kvalifikacija, Rumunka Begu, lako je savladala našu teniserku u dva seta, 6:1 i 6:1.

Meč je trajao nešto više od sat vremena, a u njemu je presudilo iskustvo.

Aleksandra je već u prvom gemu meča imala šansu da oduzme servis Rumunki, i da je tada iskoristila svoju priliku, možda bi meč izgledao potpuno drugačije.

Ipak, Begu se odbranila, zatim uzvratila napad, u četvrtom gemu uzela brejk i završila set serijom od 5 uzastopnih gemova. Vodila se veća borba na servis Rumunke, poznato je da Krunićevoj servis nije jača strana, a u ovom meču ju je potpuno izdao.

U drugom setu slična priča. Borba u prva dva gema, teniserka koja servira je uzela svoj, a onda ponovo serija od 5 uzastopnih gemova kojom je Begu završila ovaj meč.