RG - Krajinović ostao bez glavnog žreba

• 23. maj 2014.

• 17:10

Uprkos dobrim igrama u prva dva kola kvalifikacija i "ziceru" koji mu se ukazao za plasman u glavni žreb drugog ovosezonskog Grend slema, Filipa Krajinovića ipak nećemo gledati na Rolan Garosu.

Srpski teniser Filip Krajinović nije uspeo da se plasira u glavni žreb Rolan Garosa pošto je u trećem kolu kvalifikacija poražen od 402. tenisera na ATP rang listi.

Uprkos činjenici da je u prva dva kola izašao na kraj sa znatno neugodnijim i bolje plasiranim rivalima, Krajinović nije iskoristio šansu koja mu se ukazala pa ćemo u glavnom žrebu drugog Grend slema sezone gledati samo Novaka Đokovića i Dušana Lajovića.

Filip Krajinović poražen je rezultatom 2:0 (7:5, 7:6) od strane francuskog predstavnika Lorana Lokolija, u meču koji je trajao 124 minuta.

Prvi set obeležio je veliki broj brejkova i brejk prilika a Krajinović nije uspeo da u takvoj konstelaciji stvari bude snalažljiviji i iskoristi činjenicu da je u dva navrata imao po brejk prednosti.

U drugom setu viđena je sušta suprotnost u odnosu na prvi pa su tako Krajinović i Lokoli iskoristili po jednu brejk priliku koja im se ukazala sredinom seta, a Francuz je u 11. gemu propustio šansu da materijalizuje svoju drugu brejk priliku.

Pitanje pobednika rešeno je u taj-brejku, mada je i tamo Krajinović mogao do izjednačenja u setovima ali mu prednost od 1:3 nije bila dovoljna pošto je Lokoli vezao pet poena i potom iskoristio drugu meč loptu za plasman u glavni žreb Rolan Garosa.

Danas je, inače, obavljen žreb parova u muškoj i ženskoj singl konkurenciji a više o tome kako su prošli srpski predstavnici možete pročitati OVDE!