13:47

Šteta, posle svega što je prikazala Ivana Jorović je zaslužila više, ali...

Epa/Koča Sulejmanović

Mlada srpska teniserka Ivana Jorović nije uspela da se plasira u drugo kolo Rolan Garosa.

Njen meč protiv Amerikanke Dženifer Brejdi bio je prekinut sinoć, pri rezultatu 1:1 u setovima, a ravnopravna i zanimljiva borba nastavljena je danas.

Nažalost, Brejdijeva je imala za nijansu više koncentracije u ključnim momentima i na kraju je slavila sa 2:1, po setovima 7:6 (7:5), 4:6 i 7:5, a meč je ukupno trajao dva sata i 58 minuta.

U današnjem setu odluke igralo se gem za gem, bez brejkova, a onda u poslednjem, dvanaestom, na Ivanin servis, vodila se maratonska borba, bila je to prava igra nerava, u kojoj je na kraju Ivana ipak popustila. Brejdi je napravila brejk i samim tim rešila meč u svoju korist, Ivana više nije imala priliku za popravni.

Ali, bez obzira na ovaj poraz od 23 mesta bolje plasirane rivalke, Ivana Jorović ima razloga za optimizam kada je nastavak sezone u pitanju.