ponedeljak 25.05.2015.
17:32

Još jedan poraz srpskih predstavnika danas na Rolan Garosu.

Beta/AP Photo/Jason DeCrow

Posle jučerašnje tri pobede, danas već drugi poraz kad su u pitanju naši teniseri i teniserke.

Podsetimo, najpre je Filip Krajinović danas poražen u četiri seta od Belgijanca Gofana, da bi zatim i Aleksandra Krunić završila svoje učešće u Parizu već u prvom kolu.

Krunićeva se na startu sastala sa Kazahstankom Julijom Putincevom i na kraju doživela poraz, iako je imala vođstvo u setovima. Posle dva sata i 15 minuta borbe, rezultat je 2-1 za Putincevu, po setovima 3-6, 6-3 i 6-3.

Aleksandra je loše ušla u meč, izgubila prva dva gema, ali se zatim ''probudila'', dobila naredna četiri i stečenu prednost nije ispustila do kraja seta.

U drugom setu, Putinceva je povela sa 4-0, posle čega za Krunićevu nije bilo povratka, da bi u trećem, odlučujućem, presudio brejk u četvrtom gemu, kada je Kazahstanka povela sa 3-1.

Srpska teniserka do kraja nije uspela da vrati brejk, pa je Putinceva dobila treći set i otišla u drugo kolo.