RG - Dušan silni, Lajović u trećem kolu!

• 29. maj 2014.

• 15:28

Drugi reket Srbije Dušan Lajović ostvario je u četvrtak najbolji rezultat u karijeri plasmanom u treće kolo Otvorenog prvenstva Francuske.

Srpski teniser Dušan Lajović ostvario je u četvrtak najveći uspeh u svojoj karijeri dosadašnjoj karijeri plasmanom u treće kolo drugog ovogodišnjeg Grend slema.

Drugi reket Srbije opravdao je ulogu favorita u duelu sa Estoncem Jurgenom Zopom koji je u drugo kolo turnira "zalutao" zahvaljujući tome što mu je Tomi Has predao meč.

Dušan Lajović slavio je rezultatom 3:0 (6:2, 6:4, 6:4) za svega sat i 37 minuta igre, u meču koji je kontrolisao u svakom momentu.

Srbin je okršaj sa Estoncem počeo kako se samo poželeti može, brejkom u prvom gemu koji je potom potvrdio uz samo jedan izgubljen poen na svoj servis. U petom gemu Duci je stekao prednost dva brejka ali je odmah potom Estonac uzvratio za 4:2.

Trećim brejkom u sedmom gemu prvog seta Lajović je trasirao put ka vođstvu koje je potom potvrdio na svoj servis.

Početak drugog seta obeležila je nešto bolja igra Jurgena Zopa na servis Dušana Lajovića ali je Srbin uspešno spasao četiri brejk lopte a potom prelomio set u petom gemu kada je iskoristio jedinu brejk priliku koja mu se ukazala.

Treći set Lajović otvara petim brejkom na današnjem susretu ali Estonac uspeva da vrati neizvesnost vrativši oduzeti servis u šestom gemu.

Iako je završnica trećeg seta mogla da bude znatno neizvesnija, Lajović uspeva da iskoristi jednu od dve brejk prilike koje su mu se ukazale u devetom gemu a onda uspeva da na svoj servis stavi tačnu na najvažniju pobedu u karijeri.

Plasmanom u treće kolo Rolan Garosa Lajović je ostvario svoj najbolji rezultat na Grend slemovima u karijeri a vrhunac bi mogao da usledi ukoliko preskoči i narednu prepreku posle čega bi usledio duel sa Rafaelom Nadalom.

U trećem kolu Lajović čeka boljeg iz duela Amerikanaca Džeka Soka (75 na ATP rang listi) i Stiva Džonsona (64 na ATP rang listi).