Autor: Beta Beta
utorak 16.01.2018.
08:23
Izvor: Beta

Ponovo onaj stari, na startu Melburna, osmeh i olakšanje za Srbina posle duela sa Jangom!

Epa/Mark Cristino

On je lako, u tri seta (6:1, 6:2, 6:4), za sat i 52 minuta igre bio bolji od američkog tenisera, koji je 63. teniser sveta, 59 pozicija slabiji od Djokovića.

Djoković je bio prilično ubedljiv i samo je jednom, u drugom setu kod rezultata 5:0, dopustio protivniku šansu za brejk koju je on iskoristio.

Protivnik Novaku Djokoviću u drugom kolu prvog grend slem turnira u sezoni biće pobednik duela u kom se sastaju Francuz Gael Monfis i kvalifikant Haume Munar iz Španije (Monfis je dobio prva dva seta).

Ovo je bio prvi zvanični meč Đokovića posle povlačenja na Vimbldonu i problema sa laktom. Propustio je i start nove sezone, ali noćas je pokazao da je na putu da postane onaj stari.

Podsetimo, u Melburnu, Nole ima šest titula, deli rekord sa Rojem Emersonom.

Đoković se bojao starta i servisa, ispostavilo se bez razloga, osvojio je voše od 70% poena na svoj servis, delovao uverljivo, videlo se da je na kraju odahnuo, sve je u redu.

"Sjajno je što sam ovde, na terenu, pre mesec danas nisam znao da li ću uopšte doći u Australiju. Za mene ne postoji bolje mesto za povratak", rekao je Đoković.