Izvor: Beta

Poznat prvi par polufinala Vimlbdona u ženskoj konkurenciji.

Beta/AP Photo/Petr David Josek

Letonska teniserka Jelena Ostapenko plasirala se danas u polufinale Vimblona, gde će za protivnicu imati Nemicu Andjeliku Kerber.

Ostapenko je posle sat i 23 minuta igre pobedila Slovakinju Dominiku Cibulkovu sa 7:5 i 6:4, u oba seta napravivši po brejk u prelomnim trenucima, 11. gemu, odnosno petom drugog seta.

Ona je do svog prvog polufinala na trećem grend slemu u sezoni došla posle velike borbe sa Ciblukovom, 33. teniserkom na WTA rang-listi.

Letonka će u borbi za finale igrati protiv nekadašnje prve teniserke sveta Nemice Anđelike Kerber.

Kerberova je u četvrtfinalu pobedila Ruskinju Dariju Kasatkinju sa 6:3 i 7:5 posle 90 minuta igre. Ona je na sličan način kao njena rivalka došla do trijumfa.

U prvom setu je dvaput pravila brejk, u drugom i osmom gemu, dok je Kasatkina samo pri rezultatu 4:2 uspela da oduzme servis rivalki.

Drugi set bio je uzbudljiviji, ali manjeg kvaliteta, vidjeno je sedam brejkova, od čega je Kerber načinila četiri i tako izborila plasman u polufinale Vimbldona.