Olga blista u Moskvi, Đere na turniru u Gštadu

Autor: Beta Beta
petak 27.07.2018.
19:16
Izvor: Beta

Srpski teniser Laslo Đere plasirao se danas u polufinale turnira u švajcarskom Gštadu.

teniskisavez.com

Laslo Đere je pobedio 267. igrača sveta, Viktora Galovića iz Hrvatske posle tri seta, 6:7, 6:3, 7:6.

Đere, 101. igrač sveta, pobedio je posle dva sata i 40 minuta. Teniseri su na početku napravili po brejk, pa je prvi set odlučen posle taj-brejka, koji je Galović dobio sa 7:5.

Đere je u drugom gemu drugog seta oduzeo servis protivniku, što mu je bilo dovoljno da izjednači u meču na 1:1.

U trećem setu nije bilo brejka, pa je meč odlučen posle taj-brejka. Galović je dobro počeo, poveo je sa 5:1, ali je posle toga Đere osvojio šest uzastopnih poena i plasirao se u polufinale.

Đere će za mesto u finalu igrati protiv pobednika duela drugog nosioca Španca Roberta Bautiste Aguta i Taro Danijela iz Japana.