četvrtak 31.10.2019.
17:03

Srpski teniser bolji od britanskog za plasman u četvrtfinale mastersa u Parizu.

Beta/AP Photo/Koji Sasahara

Novak Đoković se plasirao u četvrfinale masters turnira u Parizu, kako je sa 2:0 (7:6, 6:1) u setovima savladao britanskog tenisera Kajla Edmunda.

Izjednačena borba u prvom setu, osvajali su Đoković i Edmund gemove na svoj servis, bilo je 5:5, nije bilo brejk prilika u prvih 10 gemova.

Novak u 12. gemu dolazi do prve brejk šanse, ujedno i set lopte, ali je propušta, nije iskoristio još jednu priliku koju je izborio, da bi potom Edmund došao do izjednačenja, otišlo se u taj-brejk.

Spasao je Edmund set loptu na 6:5 za Đokovića, bilo je potom 7:7, Novak je poveo sa 8:7, da bi nakon toga usledila najduža razmena udaraca na meču (16), nakon koje srpski teniser dolazi do prvog seta.

Edmund je osvojio prvi gem na svoj servis u narednom setu i to je bilo sve od njega, Đoković je vezao šest gemova, te je tako sa 2:0 izborio plasman u četvrtfinale, gde će snage odmeriti sa Cicipasom.