Novak: "Motivisan za ono što mi nedostaje"

• 06. jun 2014.

• 18:42

Srpski teniser Novak Đoković u nedelju će se sastati sa Rafaelom Nadalom u finalu Otvorenog prvenstva Francuske a posle trijumfa nad Letoncem Gulbisom priznaje da je jako motivisan za napad na jedini trofej sa Grend slemova koji mu nedostaje.

Drugi put u karijeri Novak Đoković dobiće priliku da se bori za trofej na Rolan Garosu, jedini koji mu nedostaje kada su Grend slemovi u pitanju.

Nakon trijumfa nad Letoncem Gulbisom Nole je priznao da nije bilo lako stići do drugog finala na Rolan Garosu ali da je spreman za napad na trofej.

"Prva dva seta su za mene bila dobra. Gulbis je pravio veliki broj grešsaka. U trećem setu sam izgubio koncentraciju, i zaista, nije bilo lako, ali sam se ubrzo vratio u ritam" kazao je Đoković.

Novak je slavio u prvom polufinalu dana rezultatom 3:1 a u finalu ga čeka Rafael Nadal, prvi teniser sveta i kralj šljake koji ima osam osvojenih titula na Rolan Garosu.

"Veoma sam srećan zbog plasmana u finale. Izuzetno sam motivisan jer je trofej na Rolan Garosu jedini koji mi nedostaje u karijeri" istakao je Đoković.

Đoković i Nadal sastaće se u nedelju 42. put a prethodni okršaj u finalu Rolan Garosa dobio je Španac 2012. godine.