Novak iz pepela!!!

• 05. jun 2012.

• 20:08

Novu dramu priredio nam je Novak Đoković, ali je ponovo izašao kao pobednik, posle svega sigurno još i jači. Mnogi od nas su verovatno smatrali da je sve izgubljeno posle vođstva Conge i njegove četiri meč lopte, ali ne i najbolji teniser sveta, koji je bio jači i od svog rivala i od njegovih navijača, za plasman u polufinale.

Svetski ''broj jedan'' definitivno postaje i ''kralj maratona''. To je dokazao i večeras, u duelu sa Žoom Vilfridom Congom. Posle četiri časa i 13 minuta igre, Novak je bukvalno uspeo da se ''digne iz pepela'' i izbori plasman u polufinale - 6:1, 5:7, 5:7, 7:6, 6:1.

Prvi set je protekao u potpunoj dominaciji Đokovića. Srpski teniser je umirio i Congu i domaće navijače i delovalo je da ga do kraja očekuje možda i lakši posao nego protiv Sepija u osmini finala.

Posle samo jednog izgubljenog gema u prvom setu, Novak je i početkom drugog zaigrao u istom stilu. Brzo je stigao do brejka prednosti i očekivalo se da će uspeti da tu prednost i iskoristi za vođstvo od 2:0 u setovima.

Međutim, bilo je očekivano i da Conga podigne nivo igre, a on je to učinio baš od sredine drugog seta.

Uspeo je da vrati brejk, zatim povede sa 6:5 i uz pomoć publike u narednom gemu izvrši dodatni pritisak na Đokovića, koji je servirao za ostanak u setu. Francuzu je to donelo rezultat, Novak nije izdržao pritisak i Conga dobija drugi set rezultatom 7:5, za izjednačenje na 1:1.

Nadali smo se da će se Novak oporaviti od ovog šoka u trećem setu, međutim, gledali smo reprizu drugog i rezultatski i po razvoju događaja. Ponovo je Novak servirao za taj-brejk pri vođstvu Conge od 6:5, međutim opet nije izdržao pritisak i sve sigurniji Conga dolazi do preokreta, vodi 2:1 u setovima.

Veći deo četvrtog seta nije doneo bitniju promenu. Conga i dalje siguran na servisu, deluje samouvereno, za razliku od Đokovića. Došlo se do 5:4 za Congu i ponovo je Novak pod pritiskom. Francuz stiže do dve meč lopte na Novakov servis, ali je za razliku od prethodna dva seta Đoković uspeo da se izbori sa pritiskom i izjednači na 5:5.

Naredni gem dobija Conga za vođstvo od 6:5, pa je Đoković još jednom prinuđen da servira za ostanak u meču. Francuz ponovo uspeva da se izbori za meč loptu, koju Đoković uspeva da spase.

Međutim, Conga stiže i do četvrte meč lopte, podrška navijača domaćem teniseru dostiže vrhunac, ali Novak je ponovo uspeo da produži nadu.

Konačno je Đoković stigao do taj-brejka, u njemu poveo 2:0, da bi onda Conga uzvratio serijom 4:0.

Nole nije ni tada poklekao, sada on pravi seriju 4:0 i stiže do dve set lopte. Drama se nastavlja, Conga uspeva da izjednači, ali onda Novak zadaje konačni udarac u ovom setu - 7:6, za izjednačenje na 2:2!

Fantastičan preokret Đokovića zaista, u ravni sa onim protiv Federera na US Openu...

Na krilima osvojenog četvrtog seta Đoković je zaigrao i u petom, odlučujućem. Odmah brejk, vođstvo od 3:0, pa 4:1, ponovo gledamo ''pravog'' Novaka...

I onda, novi brejk, pobednički krik šampiona za 5:1, pa dileme više nije bilo, usledila je rutinska realizacija u narednom gemu i Đoković je u polufinalu, gde ćemo gledati novi njegov duel sa Federerom.