NOLE vs FEDERER: Istorija se piše zlatnim slovima!

Malo se toga može reći, što do sada nije rečeno o dva velikana teniske igre koji se večeras bore za titulu Sinsinatija.

BETA/AP Photo/Pavel Golovkin

Nole je pobedio Dolgopolova, čekao je rivala za finale, to je - Rodžer Federer.

Švajcarac je u iznednačenom polufinalu slavio nad Marejem, rezultatom 6:4, 7:6.

Rekorder turnira u Sinsinatiju, čovek koji je ovaj turnir do sada osvajao 6 puta i u finalu nikada nije izgubio stoji na putu Srbinovog ulaska u istoriju.

U 41. međusobnom susretu Novaka i Rodžersa, srpski as će pokušati da osvoji jedini turnir iz zlatne serije devet turnira koji mu nedostaje. Đoković je osvajao Indijan Vels, Majami, Monte Karlo, Madrid, Rim, Kanadu, Šangaj i Pariz, ostao je jedino ovaj.

Pred Novakom je prilika da postane prvi teniser u istoriji belog sporta koji će objediniti 'zlatni krug' i osvojiti svih devet masters turnira. Njegovi najveći rivali, Fereder, Nadal i Marej su do sada osvojili seda, 6 i 5 masters turnira, tim redom, Nole ima istorijsku šansu koju neće želeti da propusti.

"U pitanju je jedini turnir koji nisam osvojio. Kao i svaki drugi teniser, trudiću se da dam svoj maksimum, pružiću sve od sebe ne bi li ostvario cilj.", rekao je na startu turnira Nole.

Neka bude treća sreća, Novak će se u finalu Sinsinatija večeras od 19 sati po treći put sastati upravo sa švajcarskim teniserom.

Međusobni skor Novaka i Rodžera je 20:20, mnogo je simbolike, brojke su zaista indikativne pred današnji susret i nose posebnu težinu. Pritisak ulaska u istoriju je na strani našeg asa, ali prekaljeni vuk kakav je Rodžer Federer neće se tek tako predavati.

"Bilo bi sjajno osvojiti još jedan masters, naročito ovaj. Veličanstveno je napasti sedmu titulu Sinsinatija, savršeno sam se spremio za finale. Daću sve od sebe, biće teško, ne bih mogao da izaberem težeg protivnika od Novaka. Nadam se da ću iskoristiti prednost zbog činjenice da sam svežiji i spreman", rekao je Federer u susret istorijskog meča.

Na kraju, samo ćemo reći - Srećno, Nole!