Nole u finalu Kvinsa, protiv Hrvata za titulu!

subota 23.06.2018.
17:34

Sjajna nedelja u Kvinsu za našeg najboljeg tenisera. Blizu je osvajanja prve titule u ovoj sezoni!

EPA-EFE/NEIL HALL

Novak Đoković nastavlja da deli lekcije u Kvinsu. Sa sjajnim partijama nastavio je i danas, u polufinalu ovog turnira protiv Francuza Žeremija Šardija.

Nole je ponovo slavio u dva seta, rezultatom 7:6 (7:5), 6:4 i sutra će se za titulu boriti protiv najboljeg hrvatskog tenisera Marina Čilića

Jedan sat i 34 minuta bilo je potrebno danas Đokoviću da slomi otpor iskusnog francuskog tenisera.

Tokom prvog seta igralo se gem za gem, pa je odluka pala u taj-brejku, gde je Novak bio siguran, poveo sa 6:3, a onda iskoristio treću set loptu za vođstvo od 1:0 u setovima.

Slično je bilo i u drugom setu, ''mirisalo'' je na još jedan taj brejk, ali u devetom gemu Đoković konačno osvaja gem na servis rivala, posle čega je potvrdio pobedu i plasman u finale.

Ranije danas, Marin Čilić je u prvom polufinalu savladao Australijanca Nika Kirjosa sa 2:0, po setovima 7:6 (7:3) i 7:6 (7:4).