• Autor: Miloš Marković

• 27. jun 2013.

• 20:48

Srpski tenise se plasirao u treće kolo Vimbldona nakon pobede nad američkim teniserom Rejnoldsom.

Đoković je slavio u drugom kolu turnira na Vimbldonu, teniski kralj je zabeležio pobedu u tri seta, rezultatom 7:6, 6:3, 6:1.

Uplašio je Rejnolds Noleta i sve teniske fanove na startu prvog seta.

Amerikanac je pružio dostojan otpor prvom reketu svetau prvom setu, Đoković nije uspevao da iskoristi nekoliko brejk lopti,ova deonica meča je otišla u taj-brejk u kom je Nole uspeo da povede sa 1:0 ostvarivši rezultat od 7:2.

Nastavak meča stvari je vratio u normalu, Nole je u potpunosti opravdao ulogu favorita i tako sprečio da se njegovo ime potenijalno nađe među grupom favorizovanih igrača koji su prerano napustili Vimbldon.

Pritisao je gas srpski teniser, nakon prvog seta koji je trajao 54 minuta, Đoković za 38 minuta i dva brejk poena stiže do laganih 6:3 i 2:0 u ukupnom skoru.

Treći seti donosi apsolutnu dominaciju našeg tenisera, početni pritisak Amerikanca u potpunosti je potisnut.

Za samo 26 minuta, Novak je protivniku dopustio samo jedan gem, rezultatom 6:1 dolazi do konačne pobede od 3:0 i plasmana u treće kolo Vimbldona.