Nole je u finalu Rolan Garosa!

• Autor: Miloš Marković

• 06. jun 2014.

• 15:48

Srpski teniser ostvario je trijumf nad Gulbisom i tako obezbedio plasman u finale Otvorenog prvenstva Francuske!

Novak Đoković je savladao svog rivala u polufinalu rezultatom 3:1, po setovima 6:3, 6:3, 3:6, 6:3.

U meču koji je trajao 2 satai 36 minuta, Novak Đoković je ostvario planiranu i očekivanu pobedu, zahvaljujući kojoj je ostvario plasman u finale Rolan Garosa.

Izjednačena igra viđena je na startu samog meča, na brejk se čekalo do petog gema, kada je Novak uspeo da oduzme servis svom protivniku, što je ponovio i u devetom gemu. Na taj način, Nole je brejkom stigao do prednosti od 1:0 i poslao jasnu poruku svom rivalu.

U istom ritmu je nastavio Đoković i u drugom setu, iako tek do osmog gema nije bilo prilike za brejk, Novak je sigurnom i koncentrisanom igrom uspeo da duplira prednost.

Treći set doneo je najveću borbu u čitavom meču.

Gulbis je uspeo da se mentlano vrati u meč, već na startu pokušao da ostvari brejk, ipak Đoković je u više navrata, u drugom, kao i u šestom gemu uspešno spašavao brejk lopte.

Ipak, Srbij nije uspeo da se odbrani u osmom, Gulbis je zasluženo oduzeo poen na servis drugom reketu sveta, smanji već u narednom gemu na 2:1.

Međutim, Đoković nije dozvolio dodatnu komplikaciju meča u kome je ostvario 9 asova, sa procentom uspešnosti prvog servisa od 67%, nasuprot 57% Gulbisovih servi.

U četvrtom i poslednjem gemu je već na startu, u drugom i trećem gemu došlo do razmene brejk poena. Lako su stizali do poena na svoj servis rivali u narednim gemovima, sve do osmog kada je Novak ostvario i presudnu prednost.

Bez izgubljenog poena u devetom gemu Nole privodi meč kraju i završava rezultatom 6:3 i 3:1.

Đoković u finalu igra sa boljim iz duela Rafael Nadal - Endi Marej.