petak 12.07.2019.
16:59

Ko god mu bude rival u velikom finalu, biće spektakularno...

Beta/AP Photo/Kirsty Wigglesworth

Najbolji teniser sveta Novak Đoković plasirao se danas u finale Vimbldona, gde će u nedelju braniti trofej osvojen prošle godine.

U današnjem polufinalu protiv Španca Roberta Bautiste-Aguta, Đoković je slavio sa 3:1, po setovima 6:2, 4:6, 6:3, 6:2, posle dva sata i 50 minuta igre.

To će biti Đokovićevo šesto vimbldonsko finale, u kojem će pokušati da stigne i do svog petog trofeja na ovom Gren Slem turniru.

Rival će mu biti bolji iz drugog današnjeg polufinala, Rodžer Federer ili Rafael Nadal, čiji meč počinje oko 17:15h.

Đoković je danas odlično odigrao prvi set, prepustio je samo dva gema rivalu, a problemi su počeli u drugom setu, kada je dva puta morao da menja reket, bilo je i jednog kraćeg prekida jer je jednom gledaocu pozlilo i nekako se nervoza uvukla kod našeg tenisera koji je ušao u rezultatski zaostatak i do kraja seta nije uspeo da ga nadoknadi.

Ali, već od trećeg seta stvari su ponovo došle na svoje mesto. Đoković je ponovo delovao sigurno na terenu i kako je meč odmicao njegova igra je bila sve ubedljivija, pa se pitanje pobednika tokom četvrtog seta gotovo nije ni postavljalo.

Tako se Đoković revanširao iskusnom Špancu za dva poraza od početka ove sezone, u Dohi i Majamiju i njihov ukupni međusobni skor je sada 8:3 u pobedama u korist našeg tenisera.

Ipak, i Bautista-Agut ima dosta razloga za zadovoljstvo posle ovog turnira, jer je prvi put odigrao polufinale jednog Gren Slem turnira u karijeri.