Nole hita ka odbrani titule

• Autor: Miloš Marković

• 29. avgust 2012.

• 07:54

Srpski teniser se, posle 71 minuta igre u prvom kolu, ekspresno plasirao u drugu rundu US Opena prepustivši svom protivniku Lorenciju samo dva gema.

Prvo kolo Otvorenog prvenstva Amerike srpski teniser Novak Đoković savladao je bez problema.

Italijan Paolo Lorenci pao je bez problema rezultatom 3:0 (po setovima 6:1, 6:0, 6:1).

Na samom početku meča delovalo je da bi Italijan mogao da zada ozbiljnijih problema srpskom asu, obzirom da je već u prvom gemu došao do brejk poena.

Upozoren da ne sme da se opušta, Nole je preuzeo apsolutnu kontrolu nad mečom, već u narednom gemu uzvratio brejkom i do samog kraja seta ništa nije želeo da prepusti slučaju.

Druga deonica donosi još ubedljiviju igru drugog reketa sveta. Nakon samo 23 minuta igre, Đoković drugi set rešava u svoju korist apsolutno oduvavši svog protivnika.

Sve što je u trećem setu Lorenci uspeo da uradi je da osvoji gem na svoj servis već na startu te deonice, ali je Đoković, baš kao i u prethodnom delu meča, nastavio sa demonstracijom sile i ekspresno overio prolaz u narednu rundu.

A, u drugom kolu US Opena, Novak Đoković čeka pobednika meča Dutra Silva - Tejmuraz Gabašvili.