Ništa od dvoboja sa Nadalom, Novak poražen posle preokreta!

četvrtak 19.04.2018.
16:08

Posle pobeda nad Dušanom Lajovićem i Bornom Ćorićem, Novak Đoković danas zaustavljen u osmini finala turnira u Monte Karlu.

Epa/Sebastien Nogier

Najbolji srpski teniser Novak Đoković nije uspeo da se plasira u četvrtfinale turnira u Monte Karlu i izbori za duel sa Rafaelom Nadalom. Posle dvoipočasovne borbe, Austrijanac Dominik Tim savladao je Đokovića sa 2:1, po setovima 6:7 (2:7), 6:2 i 6:3.

Novak je prilično rezervisano ušao u današnji duel, što je Austrijanac iskoristio, stekao brejk prednosti i poveo sa 4:1 u prvom setu.

Ali, kako je meč odmicao, Đoković je polako podizao nivo igre, a ključni trenuci za preokret dogodili su se u psmom i devetom gemu.

Najpre se Đoković spasio na set loptu rivala pri rezultatu 5:3, a onda je u naredom gemu fenomanelnim poenom, posle dva ''nemoguća'' udarca, izborio brejk i vratio potpunu rezultatsku neizvesnost.

Videlo se da mu je taj poen dao dodatnu energiju, što se i potvrdilo do kraja seta, pogotovo u taj-brejku, koji je Nole dobio sa 7:2.

U drugom setu ravnopravna borba u prva četiri gema, a onda veliki pad u Đokovićevoj igri. Tim preuzima potpunu kontrolu na terenu i rutinski dobija ovaj set sa 6:2.

Nažalost, sličan razvoj događaja i u trećem, odlučujućem setu. Ovoga puta Novak se držao do 3:3, a onda Austrijanac pravi brejk, na šta srpski teniser nije imao odgovor.

I ne samo to, Tim na kraju dobija još jeda gem na Novakov servis, za konačnih 6:3 u trećem setu i plasman u četvrtfnale.