Neumorna JJ nastavlja da niže pobede!

sreda 21.10.2015.
21:27

Srpska teniserka Jelena Janković osvojila je turnir u Hong Kongu a po povratku sa "Dalekog Istoka" nastavila je pobedonosnu seriju u Luksemburgu.

BETA/AP Photo/Kin Cheung

Trofej koji je osvojila na turniru u Hong Kongu dao je Jeleni Janković preko potrebnu dozu samopouzdanja koju je srpska teniserka iskoristila na startu turnira u Luksemburgu.

Uprkos činjenici da je imala vrlo malo vremena za odmor nakon napornog puta sa "Dalekog Istoka" Jankovićeva je uspešno preskočila prvu prepreku na turniru u Luksemburgu.

Srpska teniserka savladala je domaću takmičarku Mendi Minelu rezultatom 2:0 (6:1, 6:4) u okviru prvog kola pomenutog turnira na kojem je postavljena za petu nositeljku.

Bez mnogo problema Srpkinja je za 66 minuta stigla do plasmana u osminu finala gde će joj protivnica biti Gruzinka Ana Tatišvili.

Turnir u Luksemburgu igra se za nagradni fond od 226.750 dolara, a titulu brani Anika Bek.