19:16

Po nama, nema opravdanja za ovakvo ponašanje...

AP Photo/Kirsty Wigglesworth

U ovom trenutku na centralnom terenu Vimbldona, cirkus, igraju Nadal i Kirgijos i desilo se ono što su svi očekivali. Australijanac provocira Nadala, žali se na suđenje, prigovara arbitru što Nadal po njemu, uzima previše vremena dok servira.

"Šta je ovo, zbog čega dopuštate ovakve stvari", prigovara Kirgijos koji je izgubio servis u prvom gemu i prvi set.

On je ponovo, kao u Akapulku servirao ispod ruke kako bi nervirao Španca, a uzeo je i drugi set, sada je 1:1 i stvari kreću iz početka. Inače prilikom ovog poteza je i dobio poen, no bez obzira, ovakve stvari su potcenjivanje protivnika.

Nadala čeka dugo veče, a goreg rivala, u svakom smislu, nije mogao da dobije u ovoj fazi turnira.