Nadal nastavio TEROR na Rolan Garosu, 11. titula!

nedelja 10.06.2018.
17:56

Bez iznenađenja u finalu Rolan Garosa, Španac nije dozvolio rivalu ni ''gram'' nade.

Beta/AP Photo/Alessandra Tarantino

Rafael Nadal nastavio je dominaciju na svom omiljenom turniru, Rolan Garosu.

Danas je fenomenalni Španac osvojio i svoj 11. trofej u Parizu, a ukupno 17. Gren Slem trofej u karijeri.

On je u finalu ovogodišnjeg Rolan Garosa ubedljivo savladao Austrijanca Dominika Tima sa 3:0, po setovima 6:4, 6:3, 6:2.

Jedino je prvi set bio rezultatski neizvestan, Nadal je poveo sa 2:0, ali Tim je odmah vratio brejk i potom se igralo gem za gem, sve do poslednjeg, desetog gema, kada Španac pravi i drugi brejk, za 6:4 u prvom setu.

Sličan početak i drugog seta, ali ovoga puta Nadal je poveo sa 3:0, potom nije dozvolio Austrijancu da mu uzvrati i rutinski je priveo posao kraju.

Ni treći set nije protekao drugačije, dominacija Nadala, koji je uz dva brejka prednosti poveo sa 5:2, a zatim uz malo problema realizovao tek petu meč loptu i posle dva sata i 44 minuta igre stavio tačku na ovogodišnje finale Rolan Garosa.