Monterej - Ništa od srpskog derbija, ispale i Aleks i Jovana!

utorak 03.03.2015.
22:42

Loš start srpskih predstavnica na turniru Montereju. U utorak dva nastupa i dva poraza...

Beta/AP Photo/Darron Cummings

Mlade nade srpskog ženskog tenisa, Aleksandra Krunić i Jovana Jakšić nisu uspele da se plasiraju u drugo kolo turnira u Montereju.

Jovana Jakšić je vodila veliku borbu sa Magdalenom Ribarikovom iz Slovačke, 47. na WTA listi i posle dva i po sata igre, srpska teniserka je poražena sa 2-1, po setovima 6-3, 3-6, 7-5.

Jovana se odlično držala u trećem, odlučujućem setu, nije bilo brejkova sve do poslednjeg gema, kojim je Ribarikova uspela da opravda ulogu favoritkinje i izbori plasman u sledeće kolo.

U tri seta poražena je i Aleksandra Krunić, koja tako neće biti u prilici da se sastane sa prvom nositeljkom, Anom Ivanović, ukoliko i ona u sredu savlada Nikol Vajdišovu u prvom kolu.

Bolja od Krunićeve, večeras je bila Francuskinja Paulin Parmentije, 103. igračica sveta, koja je slavila rezultatom 3-6, 6-4 i 6-1.

Aleks je sjajno krenula, dobila prvi set, ali kako je meč odmicao, Francuskinja je sve više dominirala, pa u trećem setu i nije bilo neizvesnosti.