petak 19.04.2019.
15:41

Lajović će se sastati sa Medvedevim.

EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER

Najbolji teniser sveta Novak Đoković eliminisan je u četvrtfinalu Mastersa u Monte Karlu od Danila Medvedeva sa 2:1 u setovima (3:6, 6:4, 2:6)

Ruski teniser je na odličan način započeo meč i odmah na startu iskoristio brejk loptu, ali je Novak uspeo da smanji prednost na 3:2.

Ipak, on nije uspeo da stigne do brejk lopte, pa je prvi set pripao Medvedevu rezultatom 6:3 nakon 40 minuta igre.

U drugom setu videli smo dosta bolju igru prvog tenisera sveta koji je uspeo da izjednači sa 6:4 u gemovima.

Treća deonica meča je otpočela na sličan način kao i prva, brejkom Rusa koji je "brejknuo" Đokovića u četvrtom gemu, ali se Đoković vratio u igru nakon što je vratio brejk u sedmom gemu. Ipak, usledio je još jedan brejk 14. tenisera sveta koji je na kraju i slavio.

Medvedev će se u polufinalu turnira sastati sa još jednim srpskim teniserom Dušanom Lajovićem koji je ranije danas eliminisao Italijana Lorenca Sonegu.