Mesta, ide kralj!!!

• Autor: Boris Jovanović

• 29. januar 2012.

• 15:39

U jednom od sigurno najdramatičnijih finala u teniskoj istoriji Novak Đoković nadljudskim naporima, nakon šest sati savladao Rafaela Nadala, 5:7, 6:4, 6:2, 6:7, 7:5!

Novak nije delovao dobro u prvom setu. Ni Nadal nije bio na svom nivou, ali se Nole mučio, imao je slab procenat prvog servisa, a nije ni koristio svoje šanse za brejk.

Uspeo je da se vrati u prvi set, ali je u finišu opet popustio, pa je Rafa sa 7:5 dobio ovaj deo igre.

U drugom Novak bolji, rani brejk ga je doveo do prednosti, ali nije zatvorio set na 5:2. Ponovo je propustio nekoliko šansi da izjednači, Nadal vraća brejk i stiže do 5:4. Međutim, Nole je lav, pravi novi brejk, 6:4, rezultat je poravnat.

Treći set je trajao kraće, Novak mnogo bolji, servis je doveo na potreban nivo, Nadal to ne može da prati, kralj je na set od odbrane titule.

U četvrtom, serveri sigurni, sjajnu priliku je u osmom gemu imao naš teniser, tri šanse za brejk, ali je Nadal ostao na nogama.

Počela je kiša, usledio prekid dok se ne zatvori krov, počelo je na otvorenom, završiće se u dvorani.

Četvrti set je otišao u taj brejk, Novak je imao prednost od 5:4, bio na dva poena od pobede, nije izdržao, Španac uvodi meč u peti set.

Mnogi su očekivali da će se Nole slomiti, Rafa je prvi stigao do brejka, poveo 4:2, ali nema predaje. "Serbinator" vraća brejk, stvari ponovo postaju dramatične.

Novak pravi brejk na 5:5, i dolazi u poziciju da servira za titulu.

Ni poslednji gem nije mogao bez drame, morao je kralj da spasi brejk loptu i da stigne do neverovatne pobede.

Ovde reči nisu dovoljne, mi smo svedoci istorije!!!