18:51
Izvor: Beta

Srpski derbi u Kvinsu priredio je gledaocima pravi spektakl!

EPA/YOAN VALAT

Srpski teniser Viktor Troicki plasirao se danas u drugo kolo turnira u londonskom Kvinsu pošto je pobedio sunarodnika, 59. igrača sveta Janka Tipsarevića posle tri seta, 5:7, 7:6, 7:6.

Troicki, 39. teniser sveta, pobedio je za dva sata i 47 minuta. On je u četvrtom gemu prvog seta vratio brejk i izjednačio na 2:2, posle čega su obojica osvajali gemove na svoje servise, sve do 12. kada je Tipsarević ponovo oduzeo servis Troickom i osvojio prvi set sa 7:5.

Drugi i treći set rešeni su posle taj-brejka, pošto su Troicki i Tipsarević napravili po brejk u svakom setu. Troicki je taj-brejk drugog seta dobio sa 7:5, a taj-brejk trećeg seta sa 8:6.

Troicki će u drugom kolu igrati protiv Amerikanca Donalda Janga, kome je juče Australijanac Nik Kirjos predao meč zbog povrede.