Marakeš - Jovanovski ispala na startu

• 22. april 2014.

• 21:13

Srpska teniserka Bojana Jovanovski završila je učešće na WTA turniru u Marakešu nakon poraza koji je doživela već u prvom kolu.

Nakon neuspeha koje je doživela sa FED Kup reprezentacijom Srbije u Bukureštu, Bojana Jovanovski nastavila je da ređa poraze.

Srpska teniserka poražena je u prvom kolu WTA turnira u Marakešu od strane 71. teniserke na WTA listi, Marije-Tereze Toro-Flor.

Meč prvog kola između Jovanovski i Toro-Flor trajao je manje od sat vremena a španska teniserka slavila je rezultatom 2:0 (6:2, 6:2).

Marija-Tereza Toro-Flor iskoristila je u prvom setu obe brejk prilike koje su joj se ukazale, dok Bojana nije bila ni blizu oduzimanja servisa protivnici sve do završnice osmog gema kada je posle jednog izjednačenja Španjolka osvojila set "na prednost".

Drugi deo meča počeo je jednako loše za Bojanu kao i prvi jer je izgubila svoj servis na startu. U petom gemu usledio je još jedan "brejk" Toro-Flor a Jovanovski je uzvratila u narednom što nije bilo dovoljno jer je u sedmom gemu ponovo izgubila servis.

Na kraju je Marija-Tereza Toro-Flor iskoristila prvu meč loptu i obezbedila plasman u osminu finala, dok Bojani ostaje da traži formu na turnirima koji predstoje.