Majami - Sudija poslao Lajovića kući!

• 24. mart 2014.

• 20:44

Dušan Lajović večeras vodio veliku borbu u Majamiju, protiv favorizovanog Ukrajinca Dolgopolova, a da naš teniser stane na korak od osmine finala, mnogo je doprinela katastrofalna odluka linijskog sudije u finišu taj-brejka. I Novak Đoković ga bodrio sa tribina...

Dušan Lajović ostavlja odličan utisak na turniru u Majamiju, a večeras je veoma blizu da se pridruži Novaku Đokoviću u osmini finala!

Naime, srpski teniser je igrao veoma zanimljiv i dramatičan meč trećeg kola protiv Ukrajinca Dolgopolova, a i pored odličnog utiska koji je ostavio, na kraju je poražen rezultatom 2:1, po setovima 3:6, 6:0, 7:6.

Lajović, koji će posle ovog turnira postati drugi reket Srbije, jer će na ATP listi prestići i Janka Tipsarevića, odigrao je veoma zrelo prvi set i zahvaljujući brejku u četvrtom gemu, uspeo da stigne do vođstva - bilo je 6:3 na kraju prvog seta.

Očekivani odgovor Dolgopolova usledio je u drugom setu, koji je protekao potpuno u dominaciji ukrajinskog tenisera. Lajović nije osvojio ni gem - 6:0 za Dolgopolova u drugom setu.

Prava borba i prava drama usledila je u trećem setu. Već u prvom gemu trećeg seta, Lajović je napravio brejk, ali ga je zatim Dolgopolov anulirao za izjednačenje na 2:2.

Ipak, novi brejk je usledio u sedmom gemu, kada je Lajović poveo sa 4:3, zatim i sa 5:3 na svoj servis i nešto kasnije došao u situaciju da servira za trijumf.

Međutim, pri rezultatu 5:4 i 30:40, Lajović se okliznuo, verovatno jer je u tim trenucima počela da pada kiša. Ukrajinac je tako izjednačio na 5:5, a sudija je odlučio da prekine ovaj meč koji je ušao u dramatičan finiš.

Lajoviću je svakako mnogo značila i velika podrška Novaka Đokovića, koji je sa tribina navijao za njega u ovom meču.

A posle jednočasovne pauze, meč je nastavljen. Dolgopolov je prvi naredni gem osvojio na svoj servis, poveo sa 6:5 i tako doprineo Lajovićevom još većem pritisku.

Ipak, naš teniser uzvraća na svoj servis, stiže do izjednačenja na 6:6 i meč uvodi u taj-brejk.

Lajović ga je odlično započeo, poveo sa 3:0, a iako vidno nervozan, Dolgopolov smanjuje na 3:2.

Na promenu strana Lajović odlazi vođstvom od 4:2, Dolgopolov vraća na 4:4, a pri rezultatu 5:5 dogodio se ključni trenutak meča.

Naime, linijski sudija napravio je veliki previd, dosudio je aut, iako je loptica koju je Lajović uputio bila duboko u polju!? Čelendž je to i potvrdio, ali slaba je to uteha bila našem teniseru, jer je poen morao da se ponovi. Vidno iznerviran, Lajović gubi naredna dva poena i Dolgopolov ipak ide u osminu finala...