Majami - JJ u osmini finala

• 24. mart 2013.

• 18:38

Jelena Janković plasirala se u osminu finala WTA turnira u Majamiju nakon što je danas savladala Nađu Petrovu rezultatom 2:0 (7:6, 6:4).

Srpska teniserka Jelena Janković obezbedila je plasman u osminu finala Mastersa u Majamiju nakon što je u trećem kolu bila bolja od Ruskinje Nađe Petrove.

Jankovićeva je meč koji je trajao dva sata i 18 minuta dobila rezultatom 2:0 (7:6, 6:4) a prvi set obeležilo je čak šest brejkova.

U takvoj postavci stvari Jankovićeva je imala više sreće od Petrove pa je u taj-brejku uspela da stigne do vođstva u setovima.

U drugom setu druga priča - bez brejkova sve do petog gema koji je pripao Jeleni. Zaključno sa šestim gemom, srpska igračica je samo tri poena na svoj servis prepustila protivnici (4:2).

Deseti gem drugog seta doneo je šansu Jeleni Janković da stavi tačku na meč u kome je objektivno pokazala više što je Srpkinja uz malo muke uspela da učini pa će se u osmini finala sastati sa boljom iz duela Kerberove i Kristee.