Majami - Duci u drugom kolu posle preokreta

četvrtak 22.03.2018.
22:31

Dobar početak Dušana Lajovića na startu drugog Mastersa sezone. Nakon preokreta Duci uzeo meru 66. teniseru sveta i osigurao mesto u drugom kolu.

Epa/Will Oliver

Nije dobro počeo Masters u Majamiju za Srbe ali se Dušan Lajović potrudio da stvari okrene u suprotnom pravcu. Nakon poraza srpskih predstavnica u singlu i eliminacije Viktora Troickog dočekali smo i prvu pobedu našeg predstavnika u Majamiju.

Dušan Lajović je posle 130 minuta igre uspeo da savlada Argentinca Orasija Sebaljosa sa 2:1 (3:6, 7:6, 6:4) i da se plasira u drugo kolo drugog Mastersa u sezoni.

Nije dobro počelo za Ducija, protivnik je u prvom setu napravio jedan brejk što mu je bilo dovoljno da povede.

Kako je vreme odmicalo Lajović je delovao sve bolje na terenu, odličan tenis igrao je kada se lomilo i sa 7:2 dobio taj-brejk drugog seta.

Nakon razmene brejkova na startu trećeg seta Dušan Lajović je bio u boljem ritmu i uz dosta dobru igru uspeo da potpuno preokrene rezultat i osigura plasman u naredno kolo.

Sledeći rival Dušana Lajovića biće sedamnaesti nosilac na turniru Nik Kirjos i to će biti prvi međusobni duel dvojice tenisera.