nedelja 10.03.2019.
10:20

Zaslužio je ovacije posle ovoga što je uradio.

Beta/AP Photo/Mark J. Terrill

Najbolji teniser sveta Novak Đoković pobedom je započeo turnir Masters serije u Indijan Velsu, pošto je noćas u dva seta bio bolji od Amerikanca Fratanđela.

Opširnije o kretanju rezultata i Novakovom susretu sa Pitom Samprasom čitajte OVDE, a u prilogu je poen koji je obeležio ovaj meč, poen koji je oduševio sve koji su gledali duel Đokovića i Fratanđela.

Sve se dogodilo u finišu prvog seta, pri vođstvu Fratanđela od 5:4, ali Novak je u desetom gemu došao do 40:0 i u priliku da izjednači na 5:5. Delovalo je da je Amerikanac bliži tom poenu, u dva navrata je doveo Đokovića u naizgled bezizlaznu poziciju, ali Nole je uspeo oba puta da se, u svom stilu, odbrani i da onda pošalje neodbranjiv udarac za 5:5.

I sam je bio svestan da je odigrao fantastičan poen, uživao je u ovacijama sa tribina, a među gledaocima je bilo i onih koji su se uhvatili za glavu u neverici šta je Novak uradio.