• 10. maj 2013.

• 18:23

Okršaj španskih tenisera u četvrtfinalu ATP Mastersa u Madridu pripao je Rafaelu Nadalu koji je, uz veliki napor, uspeo da eliminiše zemljaka Davida Ferera i plasira se u polufinale.

Rafael Nadal polako ali sigurno vraća formu na nivo na kome je bila pre povrede kolena, zbog koje je proveo više od pola godine van terena.

Španac je danas ostvario novi trijumf na ATP Mastersu u Madridu i plasirao se u polufinale turnira koji se igra za nagradni fond od 3.400.000 evra.

Nadal je u prvom četvrtfinalu dana savladao Davida Ferera rezultatom 2:1 (4:6, 7:6, 6:0) u susretu koji je trajao dva sata i 38 minuta.

Iako je David Ferer bio bliže pobedi nakon seta prednosti i šanse da kroz taj-brejk izbori plasman u polufinale, Rafa je izveo neverovatan preokret i protivnika "uništio" u psihološkom smislu nakon sjajne igre u završnici drugog seta.

Nakon izjednačenja Nadal je rutinski, za 35 minuta, slavio u trećem setu i overio plasman u polufinale. Tamo će se sastati sa boljim iz duela Anduhara i Nišikorija.