Linc - Ivanovićeva 'častila' Kerberovu titulom

• 13. oktobar 2013.

• 15:59

Drugi reket Srbije, Ana Ivanović, nije uspela da se domogne treće titule na WTA turniru u Lincu, pošto je u finalnom okršaju "častila" Nemicu Anđeliku Kerber pobedom.

Srpska teniserka Ana Ivanović nije uspela da današnji dan učini idealnim po srpski tenis i krene stopama Novaka Đokovića koji je podigao trofej na turniru u Šangaju.

Ivanovićeva je u finalu WTA turnira u Lincu poražena od Nemice Anđelike Kerber rezultatom 2:0 (6:4, 7:6) u meču koji je trajao sat vremena i 40 minuta.

Duel Ane Ivanović i Anđelike Kerber obeležila je "hrpa" brejkova i grešaka obe teniserke u kojoj je više sreće imala Nemica.

Iako je prvi set počeo očajno za našu teniserku, koja je dozvolila dva brejka protivnici, Ana je uspela da se vrati u meč i poravna rezultat na 4:4. Ipak, u devetom gemu dozvolila je Nemici novi "brejk" što je Kerberova iskoristila i materijalizovala prednost na svoj servis za vođstvo u setovima.

Početak drugog seta bio je sušta suprotnost prvog jer je Ana uspela da napravi dva brejka ali je potom svojim neiznuđenim greškama dozvolila Kerberovoj da se vrati u set i dođe do prilike da u desetom gemu servira za meč.

U tim trenucima Ivanovićeva je sjajno odigrala i spasila čak tri meč lopte, da bi potom napravila brejk usled čega je drugi set otišao u taj brejk.

Baš kao što je protekao čitav meč, tako se i u taj-brejku igralo po sistemu "toplo-hladno". Imala je srpska teniserka dva mini brejka prednosti, potom je Kerberova došla do jednog mini brejka da bi na kraju i uspela da slavi rezultatom 8:6.

Kerberova je na taj način stigla do treće titule u karijeri, prve u 2013. godini, dok je Ivanovićeva u prvom finalu ove godine ostala sa "tacnom" u ruci.