Autor: Beta Beta
nedelja 09.10.2016.
16:16
Izvor: Beta

Bez ijednog izgubljenog seta od početka turnira, Britanac opravdao ulogu najvećeg favorita za titulu u Pekingu, a u odsustvu Novaka Đokovića.

Beta/AP Photo/Ng Han Guan

Britanski teniser Endi Marej osvojio je danas turnir u Pekingu, pošto je u finalu pobedio Bugarina Grigora Dimitrova u dva seta, 6:4 i 7:6 (2).

Marej je u 11. medjusobnom duelu s Dimitrovim do osme pobede došao posle sat i 58 minuta igre.

Britanskom teniseru je ovo peti trofej u sezoni, a 40. u karijeri.

Marej je već u prvom gemu meča stigao do brejka. Stečenu prednost je sigurnim servis gemovima sačuvao do kraja tog perioda za vodjstvo od 1:0.

U drugom setu Britanac je u petom gemu napravio brejk, ali je Dimitrov uspeo da uzvrati istom merom kada je Marej pri rezultatu 5:4 servirao za pobedu.

Drugi set je potom otišao u taj-brejk, a Marej je u odlučujućem gemu trijumfovao sa 7:2.