• 10. avgust 2012.

• 09:28

Dušan Lajović će se boriti za prvu čelendžer titulu nakon što je jutros u polufinalu Samarkanda pobedio Ukrajinca Nedovjesova.

Duci Lajović će ponovo imati priliku da stigne do svoje prve Čelendžer titule.

Lajović je ove nedelje dobro odigrao na turniru u Samarkandu (Uzbekistan, 35k). Jutros je u polufinalu slavio protiv Ukrajinca Nedovjesova u 2 seta, sa 6:3 i 6:4 po setovima, i sada može polako da se spremi za finale u kom još uvek ne zna ko će mu biti protivnik.

Lajović je danas slavio za nešto više od 70 minuta igre u meču u kom je i bio favorit. Uz 2 asa i 60% prvog servisa, odigrao je čini se baš koliko je bilo potrebno za pobedu.

Mogući protivnici u finalu su Indijac Balaji i domaći teniser Dustov, koji je postavljen za 5. nosioca. Čini se da Lajović ima odličnu šansu da stigne do svoje prve titule i do plasmana u najboljih 150 tenisera planete.